Linki afiliacyjne - czym są i jak można dzięki nim łatwo i szybko zarobić

Ten artykuł przeczytasz w: 7 minut

W skrócie linki afiliacyjne dają Ci możliwość promowania swoich ulubionych produktów wśród swoich znajomych, fanów lub grup, do których należysz, w zamian otrzymując prowizję od ich sprzedaży.

Jeśli jesteś kreatywną osobą, która potrafi w ciekawy sposób zaprezentować dany produkt wśród swojej społeczności, dodatkowo cenisz sobie wygodę pracy z domu to narzędzie, jakim są linki afiliacyjne, może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Promowanie linków afiliacyjnych jest jedną z najpewniejszych oraz najprostszych metod zarabiania w internecie tym bardziej, jeśli posiadasz zbudowaną wokół siebie społeczność.

Promując takie linki, otrzymujesz procent prowizji od ich sprzedaży za każdym razem, gdy ktoś użyje promowanego przez Ciebie aktywnego linku prowadzącego na stronę reklamodawcy.

Słownik pojęć

 • Reklamodawca - to najczęściej firma, która za pośrednictwem marketingu afiliacyjnego reklamuje swoje produkty, korzystając z usług partnerów.
 • Wydawca/partner - osoba, która promuje produkty reklamodawcy, zamieszczając linki afiliacyjne w sieci.
 • Klient - osoba która dokona zakupu za pośrednictwem promowanego przez wydawcę linku afiliacyjnego.

Link afiliacyjny - jak to działa?

 1. Reklamodawca generuje dla wydawcy specjalny link, dzięki któremu możliwe jest zlokalizowanie, który zakup pochodził od jakiego wydawcy.
 2. Wydawca, wykorzystując swoje media społecznościowe, blog lub forum umieszcza linki promujące produkty reklamodawcy.
 3. Internauci, wchodząc na stronę reklamodawcy przez linki afiliacyjne zamieszczone w internecie przez wydawcę, kupując produkt ze strony reklamodawcy, stają się klientami.
 4. Wydawca otrzymuje prowizję od sprzedaży za każdego pozyskanego w ten sposób klienta.

Geneza linków afiliacyjnych

Marketing afiliacyjny został zapoczątkowany w USA w latach 90. Pierwszymi firmami, które stosowały tego typu system nagradzania za sprzedaż promowanych produktów były m.in. takie firmy jak:

Obecnie z tego modelu sprzedaży korzysta aż 80% firm na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Najbardziej znanym jednak programem afiliacyjnym, który radzi sobie bardzo dobrze jest ten, stworzony przez największą platformę handlu internetowego, czyli Amazon. Program ten nazywa się Amazon Associates - Amazon’s affiliate marketing program. Został on zapoczątkowany w 1996 roku i rozwijany jest do dnia dzisiejszego. Formuła współpracy jest standardowa: promujesz produkty, które znajdują się na platformie Amazon za pomocą linków afiliacyjnych i otrzymujesz prowizję za każdą sprzedaż, która miała miejsce za ich pomocą.

Szef firmy Amazon - Jeff Bezos od razu zauważył potencjał płynący z tego modelu biznesowego i wdrożył go do swojej platformy, pomimo tego, że w jego otoczeniu pojawiło się wiele sceptycznych opinii z tym związanych. Na rewelacyjne efekty nie trzeba było długo czekać. Wydawcy (ang. affiliates) szybko spostrzegli, że jest to bardzo szybki i prosty sposób na zarabianie polegający wyłącznie na zamieszaniu linków z produktami w internecie. W ten sposób marketing afiliacyjny stał się motorem napędowym branży e-commerce w Stanach Zjednoczonych.

Czym są linki afiliacyjne?

Pewnie zastanawiasz się, czym są tak właściwie te linki afiliacyjne. Jest do unikatowy adres URL, który kieruje internautę bezpośrednio do sklepu internetowego lub na stronę internetową reklamodawcy. Link ten posiada zaszyfrowany numer pozwalający zidentyfikować partnera, który go zamieścił.

Linki afiliacyjne pozwalają mierzyć takie dane jak:

 • liczbę kliknięć dokonanych przez internautów
 • konwersję w postaci ilości sprzedanych produktów
 • miejsce zamieszczenia linku w sieci

Linki afiliacyjne mogą zostać podpięte do takich elementów w sieci jak tekst, zdjęcie lub grafikę.

Program partnerski Mesini
Zarejestruj się i wygeneruj swój własny link afiliacyjny

Zakładając konto partnera w programie afiliacyjnym Mesini, Twój unikatowy link afiliacyjny zostanie nadany Ci automatycznie. Możesz go później edytować tak, by był bardziej spersonalizowany.

Więcej na temat edycji linku afiliacyjnego przeczytasz w naszym poradniku, który dostępny jest tutaj.

Aktywny link afiliacyjny pozwala monitorować i zliczać wszystkie kliknięcia oraz transakcje, które zostały zainicjowanie za jego pomocą. Następnie program partnerski sumuje wszystkie zakupy i na tej podstawie wylicza procent od ich wartości, który jest w końcowym etapie wypłacany Tobie w formie prowizji.

Uczestnictwo w programie afiliacyjnym Mesini jest w pełni darmowe. To niesamowicie prosty sposób na zarabianie prawdziwych pieniędzy Online. Założenie konta nie zabierze więcej niż 2 minuty Twojego czasu, a dzięki temu zyskasz nieograniczoną możliwość zarabiania pieniędzy bez wychodzenia z domu.

Kto może zostać Partnerem Mesini i zarabiać na polecaniu produktów?

W naszym programie afiliacyjnym partnerem może zostać absolutnie każda osoba, która zarejestruje się za pośrednictwem formularza.

Do niedawna partnerami zostawały najczęściej osoby posiadające własnego bloga lub stronę internetową. Dzisiaj, dzięki rozwojowi technologii oraz social mediów, partnerem może stać się niemal każdy. Wystarczy posiadać aktywne konto na którymś z najpopularniejszych portali takich jak: YouTube, Facebook, Instagram, Pinterest czy też TikTok. Dodatkowo linki afiliacyjne można umieszczać również w wiadomościach email czy wysyłając wiadomości za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Także niezależnie od formy czy też skali oraz zakresu działań, z sukcesem możesz promować produkty marki Mesini i zarabiać przy tym prawdziwe pieniądze za każdy sprzedany za pośrednictwem linków afiliacyjnych produkt.

Jak wziąć udział w programie partnerskim Mesini?

 1. Rozpocznij od wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego, który znajduje się tutaj. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w kreatorze konta.
 2. W kolejnym kroku aktywuj swoje konto poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego, który zostanie wysłany na podany w formularzu adres email. UWAGA: zdarza się, że wiadomość email z linkiem aktywacyjnym może trafić do SPAM-u, dlatego zajrzyj również tam.
 3. Voilà, Twoje konto jest już aktywne! Teraz możesz rozpocząć swoją przygodę z linkami afiliacyjnymi!

Przygotowaliśmy specjalną instrukcję opisującą szczegółowo wszystkie funkcje, które oferuje panel zarządzania kontem. Instrukcja w formie pliku PDF dostępna jest do pobrania tutaj.

Jeśli masz do nas jakieś pytania związane z programem afiliacyjnym, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią na nie odpowiemy.

Mam już swój link afiliacyjny - co dalej?

Po założeniu i aktywowaniu swojego konta w programie afiliacyjnym Mesini pora na rozpoczęciu zabawy. W tym momencie możesz dać upust swojej kreatywności.

Największą zaletą linków afiliacyjnych jest to, że możesz umieszczać je niemal wszędzie bez żadnych ograniczeń. Oczywiste jest, że im bardziej aktywnie będziesz działać oraz im więcej linków w sieci umieścisz, tym bardziej przełoży się to na prowizję jaką otrzymasz.

Na samym początku możesz rozpocząć od miejsc w internecie, gdzie najaktywniej się udzielasz. Może to być na przykład Twoje konto na portalach społecznościowych Instagram lub Facebook. Może też prowadzisz swojego bloga? To świetne miejsce, by umieścić tam link afiliacyjny. A może lubisz nagrywać swoje filmy na YouTube bądź TikToku? Jak pewnie możesz, zauważyć możliwości są nieograniczone, dlatego wybierz swoją ulubioną formę promowania linków afiliacyjnych, lecz nie bój się testować innych rozwiązań i form promocji.

Linki afiliacyjne - podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł był dla Ciebie wartościowy i przemieni się w dodatkowe źródło zarabiania pieniędzy. Jeśli masz w sobie dostatecznie dużo chęci i zapału do aktywnego działania, jesteśmy pewni, że w połączeniu z kreatywnym podejściem osiągniesz wyśmienite wyniki, uczestnicząc w programie afiliacyjnym Mesini.

Linki afiliacyjne możesz promować w sposób dyskretny poprzez delikatne wplatanie ich w tworzone przez siebie treści lub możesz też podążyć za nowym trendem, a mianowicie wprost informować swoich odbiorców o tym, że promujesz produkty za pośrednictwem aktywnych linków afiliacyjnych. Jesteśmy pewni, że szczerość wobec osób, które Cię obserwują, zostanie przez nich bardzo pozytywnie odebrana i doceniona.

Prosty i przejrzysty model współpracy wpływa na to, że program afiliacyjny Mesini to bardzo łatwe i bezpieczne narzędzie do zarabiania prawdziwych pieniędzy, dlatego zachęcamy Cię gorąco do przystąpienia do naszego programu.


Życzymy samych sukcesów w Nowym Roku!

~ Zespół Mesini.pl