Zwroty

 

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827). w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo do zwrotu zakupionego towaru na odległość  bez podania przyczyny. 

Termin ten liczy się od dnia, w którym produkty zostały dostarczone do konsumenta. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

 

Instrukcja zwrotu towaru:


1. W przypadku chęci zwrotu towaru przez konsumenta korzystającego z prawa odstąpienia od umowy, kupujący powinien powiadomić sprzedającego poprzez zgłoszenie zwrotu towaru drogą mailową na adres: kontakt@mesini.pl.

2. Kupujący powinien okazać dowód zakupu: fakturę lub paragon.

3. Po zgłoszeniu chęci zwrotu kupujący zobowiązany jest na odesłanie na jego koszt kompletnego oraz nie noszącego śladów użytkowania i w oryginalnym opakowaniu produktu na adres firmy: Mesini Daria Przetakowska, os. Powstańców Śląskich 12i/6, 44-240 Żory w przeciągu 14 dni poczynając od daty zgłoszenia.

4. Kupujący powinien załączyć do przesyłki uzupełniony formularz zwrotu, który dostępny jest do pobrania tutaj lub wysłać uzupełniony na adres mailowy: kontakt@mesini.pl.

5. W przeciągu 3 dni roboczych od daty otrzymania zwrotu, Sprzedający sprawdzi stan zwróconego produktu pod kątem tego czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony oraz czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością.  

6. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na adres email kupującego prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu.

7. Na wskazany w formularzu numer konta bankowego w ciągu 14 dni dokonamy zwrotu pieniędzy za zakup towaru.