Kolczyki ze stali chirurgicznej - rodzaje zapięć

rodzaje zapięć - kolczyki ze stali chirurgicznej
W tym artykule dowiesz się jakie rodzaje zapięć możesz spotkać w kolczykach Mesini. Po jego przeczytaniu z łatwością zaczniesz rozróżniać zapięcia w kolczykach, z czego się składają oraz jak prawidłowo je założyć. 

Kolczyki ze stali chirurgicznej - zapięcie sztyft 

kolczyki ze stali chirurgicznej sztyft

Zapięcie typu sztyft to najpopularniejsze zapięcie, szczególnie przy drobnych kolczykach. Zapięcie składa się z patyczka, które przechodzi przez dziurkę w uchu. Kolczyki zapinane są na zatyczkę, zwaną również barankiem. Zatyczka schowana jest za uchem, co sprawia, że jej nie widać, a pozwala pięknie eksponować kolczyk na uchu. Zaletą tego typu zapięcia jest zdecydowanie łatwość zakładania oraz jego lekkość. Zatyczka wykonana jest zazwyczaj z tego samego materiału co kolczyki, czyli ze stali chirurgicznej 316L lub z silikonu. 

Przy tego typu kolczykach małym prawdopodobieństwem będzie zgubienie ich. 


Kolczyki ze stali chirurgicznej - zapięcie bigiel otwarty 

Jest to zapięcie, które najczęściej występuje w wiszących, długich kolczykach. Zapięcie to nie posiada dodatkowych zabezpieczeń typu baranek, co w tym przypadku zwiększa ryzyko utraty kolczyków. Zapięcie składa się długiego i zagiętego drucika, który przekłada się przez dziurkę w uchu. Drucik w tym zapięciu jest cienki, przez co można go delikatnie wygiąć i dopasować do kształtu naszego ucha. Zapięcie wykonane jest z tego samego materiału co główna część kolczyka, czyli ze stali chirurgicznej


Kolczyki ze stali chirurgicznej - zapięcie bigiel zamknięty

Bardzo eleganckie zapięcie, jest to bezpieczniejsza wersja zapięcia bigla otwartego. W tym przypadku zapięcie również składa się z dłuższego i zagiętego drucika, który należy przełożyć przez dziurkę ucha. Dodatkowo bigiel zamknięty posiada zapięcie w formie pętelki, przez które utrzymuje wspomniany wcześniej drucik. Tutaj ryzyko zgubienia kolczyka jest znacznie mniejsze. 

Kolczyki ze stali chirurgicznej - bigiel angielski 

Kolczyki na biglu angielskim to najbezpieczniejszy typ zapięcia. Zapięcie ma bardzo prosty system zakładania, nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek tak jak w przypadku kolczyków z zapięciem sztyft. Zapięcie składa się z zagiętego sztyftu, które należy przełożyć przez dziurkę w uchu, następnie za pomocą klapki zapiąć kolczyk.

Kolczyki ze stali chirurgicznej - zapięcie typu zatrzask

zapięcie zatrzask - kolczyki stal chirurgiczna
Ten rodzaj zapięcia staje się coraz popularniejszy, stosuje się go najczęściej w kolczykach typu koła. Ze względu na sposób zapinania możecie spotkać się również z określeniem zapięcie kajdankowe. Kolczyki posiadają wygięty sztyft z wcięciem, który należy przełożyć przez ucho. Po drugiej stronie kolczyka znajduje się wgłębienie, w które należy włożyć sztyft. Aby kolczyki zostały dobrze zapięte, musi nastąpić charakterystyczny “klik’’. 


Kolczyki ze stali chirurgicznej - przeciągane


Kolczyki przeciągane
stają się popularniejsze, możemy spotkać coraz więcej kolczyków z tego typu zapięciem. Kolczyk zbudowany jest z łańcuszka z drobnym splotem, wystarczy przeciągnąć łańcuszek przez ucho. Zapięcie jest elementem ozdobnym kolczyka. Kolczyki są bardzo lekkie i wygodne w noszeniu. 

Każde zapięcie kolczyków Mesini jest wyprodukowane ze stali chirurgicznej, co gwarantuje bezpieczeństwo. Materiał ten nie uczula i nie czernieje. Przy odpowiedniej pielęgnacji kolczyki pozostaną przez bardzo długi czas piękne i lśniące.

Jaki rodzaj zapięcia w kolczykach ze stali chirurgicznej najczęściej nosisz?

Do następnego! 

Zespół Mesini