Jak dbać o biżuterię z kamieni naturalnych?

jak dbać o biżuterie z kamieni naturalnych
Biżuteria z kamieni naturalnych 

Biżuteria z kamieni naturalnych zyskuje w sklepie Mesini coraz większą popularność. W poprzednim artykule mogłaś poznać, z jakich materiałów produkowana jest nasza biżuteria oraz przekonać się, jakie właściwości mają kamienie.

Dla przypomnienia kamienie naturalne mają niezwykłą moc. Pomagają w codziennym życiu rozwiązywać problemy, poprawiać relacje z bliskimi, dodawać pewności siebie lub pomagać w wystąpieniach publicznych. Każdy kamień ma inne właściwości, więc i każdy znajdzie coś dla siebie. Biżuteria wykonana jest z kamieni takich jak jadeit afrykański, rodochrozyt, spektrolit czy agat. Te naturalne kamyczki połączone są z najwyższej jakości stalą chirurgiczną w kolorze złotym, co tworzy świetny duet.

Cały artykuł o kamieniach i ich właściwościach możesz przeczytać tutaj:

Biżuteria z kamieni naturalnych - rodzaje kamieni i właściwości

Jeśli masz już swoją biżuterię Mesini z kamieni naturalnych, przejdźmy do kwestii jak o nią dbać. Zdajemy sobie sprawę, że gdy kupujemy biżuterię, chcemy, aby jak najdłużej nam posłużyła i wyglądała cały czas jak nowa.

A więc jak możesz dbać o swoją biżuterię, by na bardzo długi czas zachowała swój blask i cieszyła oko? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Jak dbać o biżuterię z kamieni naturalnych?
Jak uniknąć zerwania biżuterii? 

Aby uniknąć zerwania biżuterii, nakładaj ją jako ostatnią w swojej stylizacji i zdejmują ją jako pierwszą przy zmianie outfitu. Polecamy zdjąć biżuterię do snu, ona również musi odpocząć.

Czy chemia domowa wpływa na biżuterię?

Chemia domowa wpływa bardzo źle na biżuterię ze stali chirurgicznej, jak i na kamienie naturalne, pamiętaj, aby zdjąć biżuterię przy domowych porządkach, np. pierścionki przy zmywaniu naczyń, by zachować biżuterię w idealnym stanie.

Jak czyścić zabrudzenia na biżuterii ze stali chirurgicznej?

Jeśli na biżuterii ze stali chirurgicznej pojawią się zabrudzenia, wystarczy przetrzeć ją mokrą, delikatną szmatką. Elementy biżuterii takie jak kolczyki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki lub nausznice ze stali szlachetnej nie wymagają używania specjalistycznych preparatów, chemii do czyszczenia, wystarczy odrobina wody.

W czym i jak przechowywać biżuterię?

Biżuterię najlepiej przechowywać w zamkniętym miejscu np. w szkatułce, opakowaniu na biżuterię lub lnianym woreczku. Biżuterii z kamieni naturalnych nie należy trzymać w łazience, ponieważ kamienie nie lubią wilgoci podobnie jak stal chirurgiczna. Unikaj również pozostawiania biżuterii na pełnym słońcu.

Szkatułka na biżuterię będzie najlepszym rozwiązaniem na przechowywanie jej, gdyż np. trzymanie biżuterii na stojakach biżuteryjnych, mimo że wyglądają ładnie są narażone promienie słoneczne, poplątanie i osiadanie kurzu czy inne tego typu zabrudzenia.

Czy można nosić biżuterię ze stali chirurgicznej z dodatkiem kamieni naturalnych na basen? 

Lepiej zdejmij biżuterię przed wejściem do basenu. Do wody, która się tam znajduje, dodaje się dużą ilość chloru, który niekorzystnie wpłynie na nią.
Chlor zdecydowanie niszczy kamienie.

Jeśli zapamiętasz te kilka zasad pielęgnacji, na które trzeba zwrócić uwagę, Twoja biżuteria ze stali szlachetnej posłuży Ci przez bardzo długi czas - GWARANTUJEMY :)

Życzymy wszystkiego dobrego i przy okazji jak do nas wpadłaś, sprawdź nasze nowości.

Do następnego!

~ Zespół Mesini.pl